Pri vyučovaní programovania budeme používať robota Wall-eho

Oblasť programovania je čím ďalej dôležitejšia a žiadanejšia na pracovnom trhu. My veľmi radi dáme našim žiakom možnosť nahliadnuť aj prakticky do tejto oblasti. S potešením môžeme oznámiť, že máme v našej snahe prvé výrazné výsledky.

Vďaka finančnej podpore nadácie Orange, náš kolega Ondrej Ruman vytvoril nášho vlastného robota Wall-eho za pomoci 3D tlače, naprogramoval elektroniku, ktorá ovláda mechanické časti robota. V súčasnosti sa náš Wall-e pohybuje, hýbe rukami, očami a rozpráva. Prostredníctvom Wall-eho sa naši žiaci budú zdokonaľovať v programovaní. Pevne dúfame, že čochvíľa naučia nášho Wall-eho čo najviac aktivít, ktoré s ním budú vykonávať. Dnes Vám prinášame prvé fotky nášho robota. 

Ešte raz veľká vďaka Nadácii Orange. Podporili ste dobrú vec.

utorok, 19 máj 2020
Zdieľaj

Súkromné gymnázium Banskobystrické 

Ružová 15/A, 

974 11 Banská Bystrica

tel: +421 917 95 66 22 

email: gympel@sukromnygympel.sk

2.png0.png4.png4.png4.png1.png
1
Online