BIENVENIDA EN BANSKÁ BYSTRICA
Aké je to byť sprievodcom v španielskom jazyku si vyskúšali študenti druhého ročníka a študentky prvého ročníka rozšíreného štúdia španielskeho jazyka v utorok 16.6.2026. Na troch stanovištiach v historickom centre predstavili naši španielčinári 22 študentom z Gymnázia Andreja Kmeťa, vedených pani učiteľkou Bírešovou, krásy a rarity Banskej Bystrice: La Fuente de la Plaza, La Casa Thurza, La Plaza Central, El Centro de la Cultura Independiente – Jardín, La torre del Reloj, La columna de la peste, La Catedral de San Francisco Javier, El Antiguo Ayuntamiento, El Castillo de la Ciudad, La Casa de Matías, La Villa de Dominik Skutecký, La Casona de Tihany. Následne sa študenti GAK presunuli do priestorov nášho moderného súkromného gymnázia, kde so záujmom počúvali prednášku lektora Andrésa Medinu o Venezuele.
A čo sa bude konať ďalej? Nuž, začiatkom nového školského 2026/2027 plánujeme akciu v opačnom garde. Tešíme sa a sme zvedaví, čo sa dozvieme v španielskom jazyku v Banskej Štiavnici od študentov Gymnázia Andreja Kmeťa.








