1. Súkromnom Banskobystrickom gymnáziu

Vitajte na

Inovatívnosť, špecializácia, odbornosť a profesionalita – to sú základné atribúty 1. Súkromného Banskobystrického gymnázia.

V areáli Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici máme k dispozícií samostatnú novo zrekonštruovanú budovu v ktorej prebieha vyučovanie. Na gymnáziu momentálne študuje 240 žiakov. Keďže kvalitné vzdelávanie sa úzko spája aj s technickým vybavením školy, dbáme aby sa naši žiaci pri výučbe stretávali s kvalitnou technikou, ktorú škola vlastní, prípadne má prenajatú od svojich partnerov. Žiaci našej školy majú ďalej k dispozícií modernú telocvičňu a hneď vo vedľajšej budove je školská jedáleň. Myslíme aj na tých, ktorí nie sú z Banskej Bystrice a ponúkame im ubytovanie v stredoškolskom internáte vzdialenom cca 15 minút od našej školy.

Vyučovanie prebieha zaujímavou formou s progresívnymi a tvorivými učiteľmi, ktorí vytvárajú priestor na sebarealizáciu, samostatné objavy, tvorivosť a kreativitu. V popredí nášho záujmu je študent – rozvoj jeho osobnosti, intelektuálnych, emocionálnych a sociálnych schopností, kreativity, komunikačných zručností v materinskom i cudzích jazykoch a zbehlosť v moderných informačných technológiách.

Tešíme sa záujmu študentov, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky. S prípadnými problémami v štúdiu či v správaní si vieme poradiť vhodným pedagogicko-psychologickým prístupom. Individuálnym prístupom riešime aj problémy žiakov s rôznymi vývinovými poruchami učenia.

V súčasnosti ponúkame štúdium v troch unikátnych odboroch, dokonca odbor zameraný na virtuálnu grafiku je jediný svojho druhu v celej Slovenskej republike. Sme škola, ktorá prvýkrát v histórii vyrieši problém absolventa gymnázia – všeobecné vzdelanie. Zameranie virtuálna grafika si k svojmu štúdiu môžu zvoliť aj žiaci slovensko – ruskej bilingválnej sekcie. V septembri 2020 sme otvorili nový študijný odbor 7902J 74 – gymnázium bilingválne štúdium slovensko – anglické. Vďaka spolupráci s Asociáciou kybernetickej bezpečnosti v rámci tohto odboru si majú žiaci možnosť zvoliť zameranie kybernetická bezpečnosť.

Študijné odbory:

• 7902J – gymnázium zameranie virtuálna grafika / 4 ročné štúdium určené pre absolventov 9. ročníka ZŠ
    • 7902J – gymnázium zameranie kybernetická bezpečnosť / 4 ročné štúdium určené pre absolventov 9. ročníka ZŠ
    • 7902J 74 – gymnázium bilingválne štúdium slovensko – ruské / 5 ročné štúdium určené pre absolventov 8. alebo 9. ročníka ZŠ
    • 7902J 74 – gymnázium bilingválne štúdium slovensko – anglické / 5 ročné štúdium určené pre absolventov 8. alebo 9. ročníka ZŠ

Najvyššiu kvalitu vzdelávania vám vieme poskytnúť vďaka podpore a spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici, Veľvyslanectvom Spojeného kráľovstva a Severného Írska v Bratislave, Americkou obchodnou komorou, IT asociáciou Slovenska, Digitálnou koalíciou, asociáciou Kybernetickej bezpečnosti, Alien Studio, Studio 727, QuBit, AURORA photo,design& print, VEGO marketing, AKRA reklama.

Nakoľko nič výnimočné a kvalitné nie je zadarmo, na našej škole sa platí školné. Výška školného pre žiakov študíjneho odboru 7902J – gymnázium zameranie virtuálna grafika a študíjneho odboru 7902J 74 – gymnázium bilingválne štúdium slovensko – ruské je 69,-eur mesačne. Školné pre žiakov študíjneho odboru 7902J 74 – gymnázium bilingválne štúdium slovensko – anglické 89,-eur mesačne.  Administratívny poplatok za prijímacie konanie je stanovený na 30,– eur

Náš tím

Nemecký jazyk
Mgr. Zuzana Sedláčková
Biológia, chémia
Mgr. Alla Borisenkova, PhD.
Native speaker (носитель языка) - ruský jazyk
Mgr. Katarína Šivecová
Anglický jazyk
Mgr. Marcela Komorová