Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica na návšteve u nás

Dňa 14. októbra sa uskutočnila školská beseda a na našu školu zavítali hokejisti HC ’05 Banská Bystrica. Mali sme možnosť spoznať troch hráčov, a to Miloša Bubelu, Michala Kabáča a Gilberta Gábora. Hneď po príchode do telocvične sme našich hostí privítali veľkým potleskom. Následne besedu oficiálne otvorila pani učiteľka Sedláčková a zaujímavý program sa začal.

Na začiatku sa nám nám naši hostia predstavili a postupne nám každý z nich priblížil niečo zo života, dospievania a štúdia. Boli to pre nás aj užitočné rady, napríklad, ako skĺbiť školu so športom, ako si máme ísť za svojim cieľom, alebo aj aká dôležitá škola je a nikdy nevieme, čo sa nám môže v budúcnosti zísť. Po krátkej životopisnej časti prišla otázková chvíľka, kedy sme sa priamo mohli spýtať, čo nás zaujíma. A tak sa postupne dvíhali ruky s otázkami a hostia sa snažili čo najlepšie a najzaujímavejšie odpovedať. Každý z nás má svoj vzor a títo hokejisti nám to len potvrdili. Prezradili nám svoje idoly, konkrétne pre Miloša Bubelu to je Kovaľčuk, pre Michala Kabáča je to Ovečkin, Crosby a Ronaldo a pre Gilberta Gábora je to Elon Musk, Steve Jobs. Zodpovedali nám mnoho otázok a prišiel čas fotenia. Tento krásne strávený čas sme zvečnili skupinovou fotografiou, samozrejme spomienkou, ale aj podpísaním sa do kroniky našej školy.

Na záver nám neostávalo nič iné ako sa rozlúčiť, poďakovať sa za túto návštevu a samozrejme popriať našim hokejistov veľa úspechov a výhier, nie len v tom športovom, ale aj súkromnom živote.

Autor: Nikola Kubove 2.B

Foto: Ema Krstičevič 2.B