Lyžiarsky výcvikový kurz na Táloch

V týždni od 27.1. do 31.1., kedy sa odovzdáva polročné vysvedčenie sa uskutočnil lyžiarsky zájazd, na ktorom sa zúčastnili prváci z našej školy.

Na  týždeň plný zážitkov sa však s nami nevydali naši učitelia. Počas celého pobytu nám spoločnosť robili traja inštruktori. Lyžiari aj nelyžiari v pondelok ráno vyrazili autobusom do lyžiarskeho strediska Tále. V autobuse vládla veselá atmosféra a vidina nových zážitkov. Hneď po ubytovaní v  Chate horskej služby sme sa vybrali na svah. Rozdelili sme sa do troch skupín.

Prvú skupinu tvorili žiaci, ktorí sa lyžovať vedia veľmi dobre, ale na technike môžu ešte vždy zapracovať.

Druhá skupina pozostávala zo žiakov, ktorí síce lyžovať vedia, ale potrebujú doladiť nejaké chybičky krásy.

A tretiu skupinu tvorili tí, ktorí sa lyžovať alebo snowboardovať ešte len učia.

 Lyžovali sme každý deň od 9tej až do obeda, ktorý sme trávili v bufete na svahu, po ktorom sme sa opäť vracali k lyžovaniu až do 14:20. Skupinka nelyžiarov, zatiaľ kým sme my ostatní lyžovali, trávila čas v teplých podmienkach bufetu, prípadne si voľné chvíle vypĺňali sánkovačkou a guľovačkou. Na konci týždňa sa už žiaci z tretej skupiny posunuli na vyššiu úroveň, sme  na nich veľmi pyšní, nakoľko aj napriek tomu, že nikdy predtým nelyžovali, tak nakoniec zdolali aj ten najstrmší svah J 

Kedže pre nás v tomto období dospievania je strava veľmi dôležitá, raňajky sme mali v podobe švédskych stolov na chate, obed sme v rámci šetrenia času dostali na svahu v podobe silnej horúcej polievky na zahriatie, a večera bola zase v ubytovacom zariadení. 

Každý večer nás čakal zábavný program. V piatok sme sa rozlúčili a autobusom sme vyrazili naspäť do Banskej Bystrice. Lyžiarsky kurz sme opúšťali s pocitom víťazstva a kopou zážitkov, a budeme naňho určite s úsmevom spomínať.

autor: Timea Helen Kosová, I.A