Dobrý deň,

študujem na medzinárodnej súkromnej škole YAGO School v Seville, ktorá je zaradená medzi 100 najlepších škôl v Španielsku. Na škole sa vyučujú všetky úrovne vzdelávania od 0 do 18 rokov. Ja študujem program IB® International Baccalaureate Diploma.

YAGO School je medzinárodná škola, kde študujú študenti z rôznych krajín ako napr. Brazílie, Venezuely, Ukrajiny, Ruska, Rumunska, Albánska, USA, Poľska, Nemecka a hlavne zo Španielska.

Študujem program IB®, ktorý sa vyučuje medzinárodne na 4000 školách v 148 krajinách podľa rovnakých osnov a kritérií na celom svete.

Vybrala som si program Business Management. Mám 3 základné predmety – Theory of Knowledge, CAS (Creativity, Activity and Service), Extended Essay a voliteľné predmety –ENGLISH, ESPAŇOL, Matematicas Aplicaciones e Interpretaciones, Sistemas Ambientales y Sociedades, Bussines Management a Global Politics.

V areáli školy sa nachádza nový internát, ktorý otvorili v septembri v roku 2023. Sú tam aj rôzne športoviská napr. futbalové ihrisko, basketbalové ihrisko, telocvičňa, posilňovňa, veľký vonkajší bazén s morskou vodou. Na škole sa mi páči, organizujú rôzne športové a spoločenské podujatia počas celého školského roka ako napríklad zoznamovací výlet na plachetnici vo Valencii, lyžiarsky pobyt v SIERRA NEVADA, návšteva múzeí, výstav, športovísk, návšteva Univerzít v Seville, výlety k moru a mnoho

Úspešne som reprezentovala YAGO School na golfovom turnaji v Andalúzii. Škola ma nadchla. Na začiatku to bolo náročné, musela som sa prispôsobiť samostatnému životu na internáte, inému systému vyučovania a skúšok. Spoznávam nových priateľov z celého sveta, mám veľa nových zážitkov, skúseností a vedomostí.

 

  • Nina Bianca Ficianová