Nové číslo prestížneho časopisu 3D Artist aj s článkom nášho učiteľa Ing. Ivana Pavliska

Tým, čo vo svete znamená módy časopis Vogue, vo svete športu Sport Illustrated je vo svete 3D modelovania 3D Artist.

V tomto časopise každý mesiac nájdete to najlepšie čo bolo v 3D vytvorené umelcami z celého sveta. Od umelcov pracujúcich na najnovších filmoch ako The Lion King 2019 cez návody ako sa zlepšiť a dostať na profesionálnu úroveň až po recenzie na najnovší hardware a software v 3D priemysle.

V najnovšom čísle tohto prestížneho časopisu má svoj priestor aj náš učiteľ Ing. Ivan Pavlisko. Na základe  oslovenia šéfredaktorom Robom Redmanom vytvoril návod ako vytvoriť realistický model v programe Zbrush za pomoci 3D skenovania. Ako nám Ivan prezradil, bola to preňho veľká pocta a zodpovednosť stať sa súčasťou časopisu, ktorý predstavuje súčasný vrchol v prezentovaní 3D umelcov na celom svete. V návode je krok po kroku vysvetlené ako získať správne referencie, ako vytvoriť alebo získať 3D scan človeka, ako ho následne vyretušovať v Z-brushy a vytvoriť výsledný obrázok postprocesom vo photoshope.

Ivan zdôrazňuje, že toto je však len malý zlomok toho čo sa učia študenti na jeho predmetoch na našej škole.
Zároveň verí, že niektorí z nich sa časom objavia v tomto, alebo podobnom časopise kde budú prezentovať svoje zručnosti.

A tých ktorých tento odbor počítačového umenia zaujal, dávame do pozornosti možnosť štúdia priamo tu na Slovensku v Banskej Bystrici na našom 1. Súkromnom Banskobystrickom gymnáziu v odbore Virtuálna grafika či už formou denného štúdia, alebo formou kurzov a letných táborov.