Piatok sme prežili s ALEXANDROVCAMI.

7. jún 2019 sa stal pre naše gymnázium významným dňom, nakoľko nás navštívili členovia slávneho ruského armádneho zboru Alexandrovcov. Alexandrovci sú momentálne na svojom turné z príležitosti 90. výročia vzniku ich zboru. Na nádvorí nášho gymnázia pre nás pripravili 80 minútové vystúpenie do ktorého pán dirigent zapojil nie len našich žiakov, ale aj učiteľov a ostatných hostí. A tak pesničky Na kráľovej holi, Kaťuša, Kalinka odzneli nie len v podaní sólistov tohto vysoko profesionálneho telesa, ale zborovo sa na nich podieľal celý náš gympel. Po 80 minútovom programe, ktorý nám prešiel ako keby trval len 5 minút, sme odovzdali Alexandrovcom malé darčeky a obraz Banskej Bystrice, ktorý ako nám sľúbili bude mať svoje miesto v Moskve v múzeu Alexandrovcov.

Pri tejto príležitosti sme odovzdali poďakovanie a malý darček pani RNDr.Tamare Pastorekovej, ktorá darovala celú knižnicu ruskej literatúry nášmu gymnáziu.

Na záver svojej návštevy Alexandrovci posadili pred našim gymnáziom Brezu, ktorá nám bude pripomínať túto vzácnu návštevu. Breza je národným stromom Ruska. Pri rozlúčke sme boli všetci naplnení pozitívnou náladou a veríme, že Alexandrovci sa prídu na svoju Brezu ešte veľa krát pozrieť.

Tento pre nás vynikajúci deň naši zástupcovia ukončili na slávnostnej recepcií s príležitosti nastávajúceho Dňa Ruska konanej v hoteli Bôrik, kde sme boli pozvaní mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ruskej Federácie v Slovenskej republike jeho excelenciou Alexejom Leonidovičom Fedotovom.

Určite sa všetci v našom gymnáziu zhodneme v názore, že takéto pekné piatky radi spolu prežijeme kedykoľvek aj v budúcnosti.

ALEXANDROVCI ĎAKUJEME ZA ÚŽASNÝ ZÁŽITOK!

video z návštevy nájdete na našom youtube kanály https://youtu.be/22dctVy57a8