Praha 2019: výstava 30 rokov Pixar

Zakúpením nového školského auta sme sa rozhodli spolu s našimi žiakmi zúčastniť výstavy pri príležitosti 30. výročia Pixar v Prahe. Samozrejmosťou bola aj prehliadka tohto úžasného hlavného mesta Českej republiky.

Náš výlet začal 5. mája o 6.30 a pokračoval šesť hodinovou cestou do nášho cieľa. Cesta s takými pohodovými ľuďmi trvala pomerne krátko a o 13.00 sme konečne uvideli prekrásne predmestie tohto veľkomesta. Po príchode sme sa ubytovali v jednej z častí Prahy, a to Prahy IX. Netrvalo dlho a plní nadšenia sme sa vybrali spoznávať unikáty a čaro tohto mesta. Do centra sme sa dostali dopravou, ktorú Slovensko neponúka, a to metrom. Našou prvou zastávkou bol Pražský hrad a chrám sv. Víta. Ďalšou zastávkou bol Petřín a Petřínska rozhľadňa, kde sme sa dostali zubačkou. Isteže sme si museli pozrieť aj Václavské námestie, Karlov most a Orloj. Nemôžem zabudnúť na to, že nás celý čas sprevádzal výklad pani učiteľky Murgašovej, ktorá nám priblížila aj históriu pamiatok tohto mesta. Po pamiatkách sme sa presunuli do hračkárstva Golem, v ktorom sme si vyskúšali virtuálnu realitu očami stredovekej Prahy. Po tomto zážitku sme to zakončili večerou v nákupnom centre Paládium a spokojní, ale aj unavení sme sa pobrali do nášho hotela.

Nasledujúci deň sme vstávali pomerne skoro, pretože nás čakala ešte jedna zastávka. Po raňajkách sme sa vybrali na výstavu vo výstavisku Holešovice pri príležitosti 30. výročia Pixar štúdia. Čakalo nás množstvo zaujímavých expozícií a vizuálne efekty diel Pixaru. Táto výstava obsahovala predstavenie každého filmu, ktoré Pixar vydalo. Bolo to doplnené prvotnými nápadmi autorov, rôznymi kresbami, efektami a krátkym filmom. Toto bola posledná zastávka nášho výletu. Boli to úžasne strávené 2 dni, ktoré nám dali množstvo spomienok a zážitkov. A školský dráčik je oficiálne pokrstený.

Autor: Nikola Kubove 1.B