S.A.V.E Ambasadori je špeciálna medzinárodná iniciatíva zameraná na žiakov stredných škôl. Jej zámerom je ukázať mladým ľuďom ako vedome využívať obmedzené zdroje planéty, finančné aj prírodné a predstaviť im princípy cirkulárnej ekonomiky a tiež zvýšiť ich povedomie o dôležitosti znižovania a zhodnocovania odpadu. 

Aj na našej škole máme mladých ľudí, ktorým záleží na našej planéte a ktorí môžu upozorniť na environmentálne problémy v okolí a tak prispieť k udržateľnosti.

Teší nás, že naši žiaci z 3.A triedy sa zúčastnili 19. januára 2024  na slovenskom finále S.A.V.E Ambasadors. Súťažili medzi sebou žiaci z ôsmych škôl a my sme veľmi hrdí, že aj naša škola patrila do tejto top osmičky 😊

Každá skupina odprezentovala svoju prácu – video alebo prezentáciu v anglickom jazyku porote a ostatným kolegom. Otázky k projektu už boli komunikované v  slovenčine.

Projekt našich žiakov:

V decembri žiaci uskutočnili zbierku starého oblečenia. Následne z vyzbieraných vecí ušili hračky a pelechy. Tieto ručne vyrobené a ušité hračky s pelechmi darovali Klinike s mačičkami, ktorá sa nachádza v Banskej Bystrici.

Klinika bola veľmi vďačná za túto pomoc.  Žiaci s klinikou premýšľajú o dlhodobej spolupráci, kde by zapojili aj seniorov. Tento nápad je ešte v štádiu riešenia, tak im držíme palce, aby sa im to podarilo.