Súkromný gympel day 31.01.2020 v Europa SC Banská Bystrica

Každoročne naše gymnázium prezentuje svoju činnosť v najväčšom nákupnom centre v Banskej Bystrici v Európa shopping center. Tak ako sa snažíme v rámci štúdia stále prinášať niečo nové pre našich žiakov, tak aj naša prezentácia sa rokmi mení. Preto sme sa rozhodli, že tento rok 31.1.2020 pojmeme ako deň nášho gymnázia a naša prezentácia sa bude niesť pod názvom Súkromný gympel day.                         

Od rána 9:00 v centrálnej časti shopping centra medzi eskalátormi budeme prezentovať všetky tri študijné odbory nášho gymnázia. Naši zamestnanci spolu s našimi žiakmi Vám budú k dispozícii, aby Vás oboznámili s našou ponukou, špecifikami a benefitmi, ktoré ponúka naše gymnázium oproti iným školám. Tento rok však ponúkame oveľa viac ako bežnú prezentáciu odborov. Náš program máme rozšírený o vychytávky z dielne našich partnerov, s ktorými reálne spolupracuje naša škola teda naši žiaci pod vedením svojich pedagógov.

 

Počas dňa budete mať možnosť vidieť v akcii:

Motion capture                                                                                                                                                                       

Viete, čo majú spoločné filmy Avatar, Ready player One alebo Alita bojový anjel? Pri všetkých bola použitá špeciálna technológia na tvorbu animácií, tzv. Motion Capture. Na vlastné oči uvidíte v akcii produkt Perception Neuron.  Motion Capture, alebo skrátene MoCap, ktorý je určený na počítačovú animáciu a tvorbu 3D animovaných filmov,  počítačových hier alebo virtuálnej reality. Herci sú oblečení v kostýmoch, na ktorých sú upevnené špeciálne senzory. Tie sú pomocou signálov zachytávané prijímačom a pohyb hercov je tak v reálnom čase prenášaný do virtuálnej animovanej 3D podoby. Tento spôsob ušetrí mesiace pracnej počítačovej animácie, keďže pohyby, ktoré treba preniesť do 3D programu sú okamžite viditeľné na kontrolu, prípadne korekciu priamo na obrazovke. Vo svete je technológia Motion Capture využívaná takisto aj pri tvorbe takmer všetkých počítačových hier s ľudskými postavami, ako napríklad Assasin´s Creed, Resident Evil, Final Fantasy alebo Kingdom Come. Je tomu tak preto, lebo špecifické pohyby ľudského tela, ako napr. prenášanie váhy, ťažiska tela alebo detailné ohýbanie končatín, je pre animátorov časovo veľmi náročné vytvoriť.

 

Kursk 1943 in virtual reality         

Prinášame Vám virtuálny náhľad na najväčšiu tankovú bitku histórie. Pre našu budúcnosť je veľmi dôležité poznať históriu, ktorá navždy zmenila celý svet a ktorá formovala naše životy. Tí, čo na vlastnej koži zažili hrôzy 2. svetovej vojny, nás pomaly opúšťajú a je našou povinnosťou uctiť si ich odhodlanie postaviť sa fašizmu zdieľaním posolstva týchto udalostí ďalším generáciám.  Generáciám, ktoré vyrastajú obklopené modernými technológiami, umelou inteligenciou a digitalizáciou sveta. Preto je ťažké upútať mladú generáciu a jej pozornosť na historické témy, na chvíľu ju zastaviť a prinútiť obzrieť sa späť do histórie, ktorá menila svet. A práve týmto projektom sa snažíme vyriešiť problém, ako dostať mladú generáciu do múzeí a prebudiť v nej záujem o historické udalosti 2. svetovej vojny.

 

DreamWorks štúdio – dokument tvorba 3D filmov         

Viete, ako sa vyrábajú 3D animované filmy ako Madagaskar, Ľadové kráľovstvo, alebo Mimoni? Aj keď ich produkujú rôzne spoločnosti, princíp výroby je ten istý. Príďte si pozrieť jedinečný dokument od DreamWorks štúdia, kde Vás predstaviteľ tučniak Skipper prevedie celým procesom od začiatku – idey až po samotné vydanie nového filmu. Prejdete si všetkými oddeleniami a objavíte všetky profesie potrebné k vzniku animáku.

 

Askaadia – The Forest Guardians 3D animovaný celovečerný film                                                                                             

Viete, že na Slovensku vzniká  rozprávkový 3D animovaný film? Príďte a uvidíte prvý TEASER a spoznajte jeho hrdinov a jeho poslanie. Chcete byť súčasťou teamu, ktorý ho pripravuje? Príďte do SC Európa dňa 31. 01. 2020 kde radi odpovieme na všetky Vaše otázky. Naše gymnázium je súčasťou tímu tvorcov.

 

Kultúrny blok 16:00 -18:00

Súčasťou našej prezentácie bude aj kultúrny program, v ktorom vystúpia žiaci, rodičia a priatelia nášho gymnázia. Počas programu od 16tej do 18tej hodiny uvidíte na pódiu:

FS Mostár

Klub modernej gymnastiky Zvolen

Janette Fáberová dance studio

Juraj Matyinko zo skupiny Maduar s Ivannou Bagovou

 

Súkromný gympel day je tu pre Vás. Všetkých Vás srdečne pozívame 31.01.2020. Vidíme sa v Europa SC v Banskej Bystrici!