SÚKROMNÝ GYMPEL DAY úspešne za nami

V piatok 31.1.2020 kolektív našej školy zavítal do nákupného centra ESC v Banskej Bystrici, kde sme počas celého dňa prezentovali študijné odbory, ktoré ponúkame. Prezentácia bola obohatená programom, v ktorom sme mohli vidieť virtuálnu realitu pomocou 3D okuliarov, alebo predvádzanie obleku Motion capture. Pre tých, ktorí nevedia o čo ide, je to oblek ktorý prenesie pomocou senzorov rozmiestnených po tele človeka jeho reálne pohyby na  animovanú postavičku (použité napríklad v animovaných rozprávkach). Okrem zaujímavých oblastí, ktoré naša škola ponúka a vyučuje, sme mohli vidieť aj rôzne tanečné vystúpenia, v ktorých účinkovali naše talentované spolužiačky.

Predviedli sa nám:

Klub modernej gymnastiky Zvolen, v hlavnej úlohe s našou spolužiačkou Miškou, ktorá aj napriek tomu, že celý týždeň strávila na lyžiarskom kurze a nemala tak čas trénovať, predviedla nádherné gymnastické vystúpenie.

Nádherné tanečníčky z Janette Fáberová dance studio na čele s našou krásnou spolužiačkou Sabínkou, ktorá aj napriek chorobe okrem tanca v obleku Motion Capture predvádzala aj neuveriteľné choreografie, ktoré trénovala aj s kamarátkami špeciálne kvôli našej prezentácií.

S poriadnou nádielkou ľudových tancov z Horehronia pre nás vystúpil aj Folklórny súbor Mostár, ktorého súčasťou sú naše spolužiačky Margarétka a Veronika.

Ako zlatý klinec programu nemôžeme nespomenúť legendu, ktorá sa pohybuje na hudobnej scéne už neuveriteľných 35 rokov – Juraja Matyinkó speváka z kapely Maduar, ktorý nám s hosťkou Ivannou Bagovou – víťazkou hlasu československa, zaspieval najväčšie hity 90-tych rokov ako napríklad Do It, Hafanana či I Feel Good a roztancoval nielen nás, ale všetkých okoloidúcich v celom nákupnom centre a navodil perfektnú atmosféru, za čo sme neuveriteľne vďační. Video z vystúpenia si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=yTwDXdqp-Hg&fbclid=IwAR0ke2LYxjpBfcfXJvIfq-c8H03k62Z8GM1BQiDATLzW5s1XgaBvDv-WmKw.

Tento krásny piatok, ktorého sa zúčastnili mnohí z vás, hodnotíme ako úspešný vo veľmi príjemnej atmosfére. Ďakujeme za návštevu a podporu na prezentácii našej školy. Tešíme sa na ďalšiu akciu, a ak ste to tento rok nestihli, na budúci určite príďte, neoľutujete.

autor: Alexander Fillo, I. A
foro: Ema Krstičevič, II. B