Vernisáž výstavy Tanková kolóna

Dňa 17. júna 2019 sa v priestoroch nášho gymnázia uskutočnila vernisáž výstavy Tanková kolóna. Z príležitosti tejto udalosti nás navštívili vzácni hostia: pani Inna Kuznetsovová riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave, pán Juraj Koval honorárny konzul Ruskej federácie v Slovenskej republike, pán Marcel Pecník riaditeľ Stredoslovenského múzea a poslanec mestského zastupiteľstva Banská Bystrica a ďalší hostia. Výstava Tanková kolóna popisuje príbeh kolóny tankov T34 na ktorých výrobe sa finančne podieľali ruskí veriaci. Tieto tanky sa zúčastňovali bojov na východnom fronte počas druhej sv. vojny a počas oslobodzovacích bojov sa dostali až do Berlína.

Predmetnú výstavu si má možnosť prezrieť verejnosť do 31.7.2019. Pozvánky na výstavu sme rozoslali hlavne základným školám, aby sme tak napomohli zabráneniu prekrúcania historických faktov a boju proti fašizmu.

Na tomto mieste by sme sa chceli poďakovať Ruskému centru vedy a kultúry v Bratislave, že nám umožnilo prezentovať tento silný príbeh ako prvým v Slovenskej republike na pôde nášho gymnázia.

Ešte raz большое спасибо!