Držiteľ OSCARA a ceny BAFTA Vladimír Valovič odborník na VFX nový člen tímu 1. Súkromného Banskobystrického gymnázia

Naše gymnázium je hrdé na fakt, že odborné vzdelanie v oblasti virtuálnej grafiky poskytujú našim žiakom špičkový experti z praxe. Po tom ako náš učiteľský zbor posilnil špičkový fotograf a hlavne expert na 3D Ivan Pavlisko, ktorý má na svojom konte také úspechy ako, že je tvorcom sošky Sandowa, ktorá je hlavnou cenou najprestížnejšej kulturistickej súťaže sveta Mr. Olympia.

Je nám cťou predstaviť novú superposilu nášho učiteľského tímu. Je ňou Vladimír Valovič 37-ročný rodák z Handlovej, začínal ako grafik v bratislavských novinách. Neskôr odišiel do Anglicka a napokon tam vyštudoval vizuálne efekty v Escape Studios. Ako compositor pracoval pre štúdiá v Prahe, Londýne a teraz žije v kanadskom Vancouveri. V roku 2016 vytvoril pre Slovákov a Čechov online školu Compozitive VFX Academy na tvorbu vizuálnych efektov a niektorí jej absolventi už tiež pracujú na hollywoodskych produkciách. Vo svojom portfóliu má film Gravitácia, ktorý získal Oscara aj cenu BAFTA za vizuálne efekty. Pracoval aj na filmoch Harry Potter a Dary smrti II, Strážcovia Galaxie I a II, Piráti z Karibiku 4, Lincoln, Doctor Strange, Justice League, Star Trek Beyond a mnoho ďalších.

Naši žiaci takto dostanú vzdelanie v oblasti vizuálnych efektov od človeka, ktorý je vo svojej oblasti na absolútnej špičke. Hollywoodske štúdia medzi sebou zápasia, aby špeciálne efekty do ich filmu robil práve Vladimír Valovič. Preto aj jeho žiaci, ktorých vychoval sú týmito prestížnymi zamestnávateľmi veľmi vyhľadávaní.

Chceme byť najlepší a preto sa spájame s najlepšími !