Foto: Daniela Marková III.A

27.10.2022 sa na našej škole uskutočnila imatrikulácia prvákov spojená s Halloweenom.  Od prvej hodiny sa prváci v maskách zbiehali v jedálni a kto prišiel neskoro, mal smolu, dostal šľahačkou do tváre. To bol úvod do súťaží, ktoré si pre nich nachystali naši štvrtáci.

 Študenti v nich bojovali o body pre svoju triedu, ktoré získali splnením podlých úloh. Pri skvelej hudbe si overili svoje tanečné schopnosti pri jablkovom tanci a tanečnej súťaži, vytrvalosť v planku, šikovnosť pri lovení cukríkov z taniera múky, či triafaním sa perom priviazaným o pás do fľaše a zamaškrtili si pri kŕmením sa jogurtom poslepiačky a zlizovaní nutely z taniera. Pri nesplnení úlohy ich však čakal trest.

Celý program sa niesol v dobrej nálade. Užívali si ho ako súťažiaci, tak aj štvrtáci. Po rozdaní krstných listov prvákom sa vyhlásil celkový víťaz, ktorým sa stala trieda I.A. Čerešničkou na záver bolo celoškolské vyhodnotenie kostýmov. Z ťažkého rozhodovania vzišli víťazi v niekoľkých kategóriách. Cenu za najlepšiu učiteľskú masku si odniesol pán učiteľ Babjak, kategórie skupiny sa nekompromisne zhostila zladená III.B (agenti Men in Black), najoriginálnejší bol ručne vyrobený IronMan z II.A a najstrašidelnejší kostým vyšiel z III.A.

Šimon Šofranec a Paula Lucia Patrášová II.A