Mladí ľudia vidia príležitosti a nie prekážky a k ich veku patrí určitá dávka sebavedomia a primeranej priebojnosti, aby tieto príležitosti dokázali naplniť.

Študenti gymnázia dostali takúto príležitosť v podobe účasti na projekte Veľvyslanectvo mladých. Našu školu navštívila pani Mária Reháková, organizátorka VIP Clubu česko-slovenských podnikateľov a riaditeľka vydavateľstva Star production, ktoré zastrešuje množstvo projektov, medzi ktoré patrí aj projekt Veľvyslanectvo mladých. Samotný projekt spolu s ňou predstavili študentom aj ďalší významní hostia a účastníci minulých ročníkov.

Nikol Tonhajzerovú, študentku prvého ročníka najviac zaujali prezentácie konkrétnych projektov. Páčil sa mi nápad s čapovacími stanicami na aviváž a pracie prášky. O tomto spôsobe nakupovania som sa dopočula už skôr. Zdalo sa mi, že by to mohla byť skvelá cesta, ako odľahčiť svet od nadmerného plastového odpadu a pomôcť tak našej planéte. Bolo zaujímavé dozvedieť sa o tomto nápade niečo viac z úst samotného autora. Prezentácia upcyklácie bola tiež inšpiratívna. Donedávna som si úplne neuvedomovala, čo všetko upcyklácia vlastne je. Teraz už viem, že upcyklovať sa dá v podstate všetko, stačí mať dobrú víziu, nápad.

Podľa Nely Múkovej z II.A nebola téma ekologickej krízy a jej riešenia nikdy viac vážna než teraz…počas prezentácie projektu sme sa mohli dozvedieť ako zlepšiť správu životného prostredia aj bez väčšej námahy. Kreatívne nápady našich rovesníkov sú naozaj inovatívne a potrebné, ak nám budúcnosť našej planéty nie je ľahostajná.

 Projekt Veľvyslanectvo mladých nám dáva možnosť zrealizovať zaujímavé nápady potrebné na zlepšenie spoločenského života.

Projekty ako tento sú inovatívne a potrebné pre zdravšiu a krajšiu budúcnosť.